Úvodná stránka - Obec Jelka


Slovensky  Slovensky Magyar  Magyar

Pridať k obľúbeným stránkam

  » O OBCI
printer  vytlačiť  

Podvody na senioroch


Polícia zaznamenala viaceré nové spôsoby, ktorými sa podvodníci snažia oklamať najmä starších obyvateľov. Jedná sa o nasledovné spôsoby:
   
  • Podvodník seniorovi zavolá a predstaví sa ako pracovník pošty. Uvedie, že seniorovi doručí balík a aby si pripravil peniaze na zaplatenie.
  • Podvodník sa predstaví ako pracovník banky a tvrdí, že seniorovi z banky niekto neoprávnene previedol peniaze z účtu. Na ich vrátenie žiada od seniora poskytnutie údajov o jeho bankomatovej karte.
  • Podvodník sa predstaví ako policajt a seniora upozorní, že má informáciu o tom, že ho idú práve teraz vykradnúť. Počas hovoru sa dotazuje, či má senior doma nejaké peniaze alebo cennosti a dáva mu inštrukcie, ako má ďalej postupovať, napr. ich má vyhodiť von oknom, kde už bude čakať údajný policajt.
  
Upozorňujeme, že podvodníci veľakrát volajú v nočných hodinách. Nie je vylúčené, že budú naďalej vymyslenými príbehmi skúšať obozretnosť seniorov. Polícia preto opätovne vyzýva najmä starších obyvateľov, aby cudzie felefónne čísla nezdvíhali. V prípade, ak hovor prijmú, aby pri podozrení na podvod, hovor čo najskôr ukončili a neposkytovali bližšie informácie o rodine, peniazoch ani ďalšie citlivé údaje, ktoré by podvodníci mohli využiť v prospech seba. Informácie je potrebné si vždy preveriť a v prípade podozrenia, že sa jedná o podvodníka, kontaktovať políciu na linke 158.
- novinky e-mailom