Úvodná stránka - Obec Jelka


Slovensky  Slovensky Magyar  Magyar

Pridať k obľúbeným stránkam

printer  vytlačiť  

Dnes niekto sedí v tieni, pretože ktosi dávno zasadil strom.

 

Svetový Deň Zeme si pripomíname od roku 1970. Vznikol ako upozornenie ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Preto je dôležité, aby si každý z nás uvedomil dôsledky svojho správania sa k prírode a k svojmu životnému prostrediu.

 

 

 Veľké jarné upratovanie obce

 

 


 Milí Jelčania!

 

 

Starosta obce a komisia pre životné prostredie v Jelke organizuje pri príležitosti Dňa Zeme veľké jarné upratovanie našej obce. Pre každého z nás je dôležité, aby sme žili v peknom, čistom, usporiadanom prostredí. Obraciame sa na vás s požiadavkou o vyčistenie a úpravu okolia svojich domovov a verejných priestranstiev vo vašom okolí. Zároveň vás žiadame, aby ste sa v čo najväčšom počte zapojili do spoločného upratovania. Stretneme sa 13.apríla o 7.00 hodine pred budovou obecného úradu. Rukavice, vrecia a kontajnery na odpad sú zabezpečené. Pre všetkých zúčastnených bude pripravené občerstvenie.

 

 Vyčistime svoje okolie, skrášlime našu dedinu!
Milí Jelčania,

dnes, 13. apríla sme mali v našej obci veľké jarné upratovanie. Vyčistili sme extravilán našej obce od rôzneho odpadu. Napriek chladnejšiemu počasiu sa nás tento rok zišlo viac ako ten minulý. Zúčastnili sa dobrovoľníci všetkých vekových kategórií. Veľmi pekne ďakujem aj v mene poslancov za účasť každému jednému z nich! Ďakujem aj reštaurácii Ister za pohostenie všetkých účastníkov po brigáde.
Pozitívnym poznatkom dnešného dňa je, že odpadu bolo citeľne menej ako po minulé roky, a že je medzi nami veľa ľudí, ktorým nie je jedno v akom prostredí žijú a proste priložia ruku k dielu.
Toto všetko ma síce teší, ale našim cieľom je úplne zastaviť znečisťovanie nášho extravilánu ako aj intravilánu.
Aby sme tento cieľ dosiahli, meníme v našej obci politiku komunálneho odpadu a zvyšujeme kontrolu nad dodržiavaním triedenia odpadu. Všetky informácie Vám poskytneme v najbližších dňoch.

Ešte raz ďakujem!

 

                                                                                                   Ing. Gabriel Kiš, starosta obce

- novinky e-mailom